Tablice wyników. Jak nowe technologie uświetniają rozgrywki?

Tablice wyników to nieodzowny element stadionu czy hali sportowej. Część starszych obiektów korzysta wyłącznie z tablic z dużymi diodami LED, coraz więcej ośrodków sportowych decyduje się na ich wymianę na rzecz nowoczesnych wyświetlaczy wielkoformatowych. Dlaczego warto rozważyć taką inwestycję

Nowoczesna tablica wyników przynosi nową jakość w sporcie

Podział na strony gospodarzy i gości, wydzielone pola do wyświetlania wyniku i mierzenia czasu, pole do odnotowywania przerw lub fauli – to najważniejsze informacje, jakie zawiera standardowa tablica wyników, montowana w mniejszych obiektach sportowych. Instalacje te są projektowane w taki sposób, aby mogły one z powodzeniem być stosowane przy wszystkich najpopularniejszych sportach drużynowych oraz indywidualnych w Polsce.

Jednakże, uniwersalny charakter tego typu urządzeń jest możliwy dzięki licznym kompromisom konstrukcyjnym. Rozwiązania, które doskonale sprawdzają się w zawodach na szczeblu półamatorskim, mogą okazać się niewystarczające w zawodach i ligach wyższej rangi, gdzie tablica z wynikami musi spełniać konkretne wytyczne. Rozwiązaniem tego problemu może być tablica wyników w formie wyświetlacza – jakie udogodnienia zapewnia takie urządzenie?

1. Nieograniczone możliwości edycji treści

Cyfrowe tablice wyników zapewniają niezliczone opcje dostosowania wyświetlanej treści do wymogów danej dyscypliny. Tablica z wynikami w formie wyświetlacza LED bardzo dobrze sprawdzi się w sportach, w których mecze nie mają określonych ram czasowych (np. siatkówka), jak i takich, gdzie zegar jest notorycznie zatrzymywany (koszykówka).

Konstrukcje tego typu można z powodzeniem stosować w sportach drużynowych i indywidualnych – jeśli tablica z wynikami dysponuje odpowiednio wysoką rozdzielczością, bez trudu pomieści wszelkie niezbędne wyniki czy dane statystyczne, np. podczas mitingów lekkoatletycznych.

2. Integracja z kamerami lub materiałami wideo

W sytuacji, gdy dane zawody są nagrywane i transmitowane, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wyświetlić zgromadzone materiały na telebimach – powtórka efektownej bramki, widowiskowego wsadu czy przesądzającego set asa serwisowego z pewnością wzbudzą emocje kibiców i zachęci ich do jeszcze bardziej intensywnego wspierania swoich faworytów.

3. Wyświetlanie reklam staje się jeszcze prostsze

W przeciwieństwie do urządzeń LED starego typu nowoczesne tablice wyników otwierają przed obiektem zupełnie nowe możliwości promowania sponsorów. Materiały od firm obejmujących patronat nad danym wydarzeniem można wyświetlać zarówno w trakcie przerw, jak i przed oraz po ostatnim gwizdkiem sędziego.

Zapoznaj się z naszą ofertą na tablice wyników

Tablica wyników zewnętrzna, ekrany wewnętrzne czy bandy LED to tylko część instalacji przeznaczonych dla obiektów sportowych, jakie znajdują się w naszej ofercie. Jesteś ciekaw, jakie konstrukcje możemy dla Ciebie wykonać? Skontaktuj się z nami – wspólnie zadbamy o nową jakość audio-wideo na Twoim obiekcie sportowym.

Zainteresowany?
Napisz do nas!

Privacy Accept
Marketing Accept