Wirtualne studio LED – poznaj zalety rzeczywistości rozszerzonej

Technologie, które do tej pory kojarzyły się wyłącznie z filmami science fiction, stają się coraz powszechniejsze. Korzyści zapewniane przez rozwiązania Virtual Reality oraz Extended Reality doceniają również przedsiębiorstwa. Co sprawia, że coraz więcej firm inwestuje w studio LED?

Czym jest wirtualne studio LED?

Jeden ze światowych liderów w segmencie produkcji wielkoformatowych wyświetlaczy ledowych, definiuje wirtualne studio LED jako miejsce do tworzenia materiałów audiowizualnych, które płynnie łączy w sobie elementy rzeczywiste i cyfrowe, poddając je obróbce za pomocą specjalistycznego oprogramowania.

Kompleksowe studio LED składa się z wielkoformatowych wyświetlaczy ściennych i podłogowych wraz z odpowiednio dobranym oświetleniem. Sterowanie rozszerzoną rzeczywistością odbywa się za pośrednictwem symulacji 3D, mapowania wideo (tzw. wideo fresków) i wyświetlanych w czasie rzeczywistym grafik z zakresu tzw. Augumented Reality. Ostatecznym rezultatem prac jest scalenie wyświetlanej treści z aktorami bądź prezenterami telewizyjnymi, tworząc spójny, jednolity kadr.

Do czego służy wirtualne studio LED?

Korzystające z dobrodziejstw wirtualnej rzeczywistości studio z pewnością znajdzie wiele zastosowań m.in. w przemyśle filmowym i telewizyjnym – wielkopowierzchniowe panele ledowe pomogą wygenerować dowolne sceny i kadry, stanowiąc przy tym interesującą alternatywę względem technologii green screen, w której tło może zostać dodane dopiero po gruntownej post-produkcji. Elementy nowoczesnego studio LED doskonale sprawdzają się również w salach konferencyjnych, obiektach sportowych i przestrzeniach komercyjnych.

Studio LED: poznaj najważniejsze parametry techniczne

Wykorzystywane przy budowie wirtualnego studio LED wyświetlacze muszą cechować się odpowiednimi właściwościami konstrukcyjnymi, takimi jak:

Chcesz zbudować nowoczesne studio LED?

Skontaktuj się z naszymi specjalistami – od 2008 roku zrealizowaliśmy ponad 800 projektów dla niemal 450 marek z całej Polski. Zbudowaliśmy największe w Polsce sieci LED oraz telebimy o powierzchni przekraczającej 100 m2. Jesteś ciekaw, jakie rozwiązania audio-video możemy Ci zaproponować? Zapoznaj się z naszymi realizacjami i odkryj korzyści płynące z inwestycji w nowoczesne instalacje AV i innowacyjne studio LED.

Podobne Artykuły

 • Poradnik: Jak zainstalować ekran LED w Twoim biznesie?

  Zainstalowanie ekranu LED w Twoim biznesie może pomóc w przyciągnięciu uwagi klientów i zwiększeniu widoczności Twojej marki.

  Czytaj Więcej
 • Jak działa ekran LED – od teorii do praktyki

  Ekran LED (Light Emitting Diode) jest rodzajem wyświetlacza, który wykorzystuje diody elektroluminescencyjne do emitowania światła. To zaawansowana technologia, która jest szeroko stosowana w telewizorach, monitorach komputerowych, billboardach, znakach reklamowych i wielu innych zastosowaniach.

  Czytaj Więcej
 • Jakie korzyści niesie ze sobą reklama na ekranach LED w porównaniu do tradycyjnych mediów?

  Reklama na ekranach LED przynosi wiele korzyści w porównaniu do tradycyjnych mediów, takich jak drukowane plakaty, telewizja czy radio.

  Czytaj Więcej

Zainteresowany?
Napisz do nas!

Privacy Accept
Marketing Accept